Zakopane: Wyciąg na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Wyciąg na Polanie Szymoszkowej (nieaktywna)

Zakopane wyciąg na Polanie Szymoszkowej

Zobacz obrazy z 43 kamer

Wyciąg na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Nagranie archiwalne pochodzi z kamery zamontowanej opodal górnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej. Ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej niezmiennie od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Zakopane.

Niestety, kamera została prawdopodobnie zlikwidowana, a szkoda, gdyż bardzo dobrze widać stąd prawie cały stok. Kręgosłupem stacji jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa, przy której zamontowana była kamera. Długość wyciągów wynosi około 1300 metrów, wzdłuż niego biegną dwie trasy czerwono-niebieskie. Początkowo są one dość strome, zaś w dalszej części mocno łagodnieją. W oddali widoczny jest mniejszy wyciąg, także krzesełkowy, który obsługuje bardzo łatwą trasę niebieską o długości 400 metrów. Nadaje się ona idealne do nauki jazdy na nartach.

2013.03.24 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Mimo, że Polana Szymoszkowa nie może pochwalić się licznymi trasami zjazdowymi, to cieszy się bardzo dużą popularnością. Głównie dzięki zamknięciu tras na Gubałówce oraz bliskiemu położeniu centrum Zakopanego. Przy dobrej pogodzie raczej nie zaznamy tu przyjemności szusowania w ciszy i spokoju. Alternatywą mogą być mniejsze ośrodki narciarskie, które położone są w sąsiedztwie zimowej stolicy Polski, między innymi: Suche Ski, Witów Ski lub ośrodek narciarski w Małem Cichem. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się punkt gastronomiczny z tarasem widokowym, z którego roztacza się fenomenalna panorama Tatr. W oddali po lewej stronie obrazu z kamery widoczny jest Hotel Mercury (kiedyś Kasprowy).